Home   O nas

O nas

Przedszkole z Oddziałami Integracyjnymi nr 1 „Pod Topolą” posiada wieloletnią tradycję. Istnieje od około 1955 roku. Wychowujemy najmłodsze pokolenia od ponad 58 lat. W życiu przedszkola to historia kilku pokoleń dzieci i nauczycieli. Nasze przedszkole to mynauczyciele i wszystkie dzieci powierzone naszej opiece, ich rodzice oraz pozostali pracownicy naszej placówki. Bardzo nam zależy, by było to miejsce wyjątkowe, przyjazne każdemu dziecku bez wyjątku.

Główną zasadą naszego przedszkola jest sukces dziecka.  Pamiętając o tym, tworzymy optymalne warunki do wszechstronnego rozwoju dzieci z uwzględnieniem ich indywidualnych potrzeb, możliwości i predyspozycji. Prowadzimy oddziały integracyjne, pracujemy z dziećmi zdolnymi. Bazując na podstawie programowej wychowania przedszkolnego piszemy programy własne, bierzemy udział w różnych akcjach i projektach.  Posiadamy gabinety terapii logopedycznej, pedagogicznej, salę do rehabilitacji i terapii integracji sensorycznej oraz salę gimnastyczną.

Nasza kadra pedagogiczna – w ciągłym ruchu i twórczym działaniu – to zespół wykwalifikowanych, kreatywnych nauczycieli, tworzących ciepłą i przyjazną atmosferę dla zabawy i nauki dzieci. Jesteśmy grupą pedagogów z pasją, dla których praca z dziećmi to ciągle przyjemność. Pracując z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi większość z nas posiada wykształcenie dwukierunkowe. Psycholog, logopeda, rehabilitant, pedagodzy specjalni wspomagają i intensyfikują pracę w grupach integracyjnych.

Przedszkole “Pod Topolą” jest pełne radości i uśmiechu. Dzieci czują się tu akceptowane i bezpieczne. To miejsce do którego przychodzą z radością kolejne pokolenia.

STANDARDY PODSTAWOWE PRZEDSZKOLA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI NR 1

KONCEPCJA PRACY PRZEDSZKOLA

STATUT-PRZEDSZKOLA