Home   aktualności   15 maja – Dzień Niezapominajki

15 maja – Dzień Niezapominajki

15 maja świętować będziemy „Pod Topolą”

Dzień Niezapominajki!

images

Dzień Niezapominajki obchodzimy od kilkunastu lat 15 maja. W tym dniu promujemy szczególnie walory polskiej przyrody i różnorodność biologiczną, przypominamy o potrzebie jej ochrony. Dodatkowo „nie-zapominajka” ma na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji, lokalnych tradycji. Święto to zachęca nas do pamiętania o bliskich, życzliwości i otwarcia na drugiego człowieka, dostrzeżenia go na własnym osiedlu, dzielnicy czy mieście, przypomina o istocie dbania o nasze otoczenie.

Akcję zapoczątkował w 2002 redaktor radiowej Jedynki, prowadzący „Ekoradio”, Andrzej Zalewski (zm. 2011) trochę na przekór Walentynkom. Pierwsze obchody odbyły się 15 maja 2002 roku.

Aby uczcić ten wyjątkowy dzień wszyscy ubierzmy się w kolorowe stroje! Cała środa mijać nam będzie pod znakiem niebieskich niezapominajek – spotkamy się w ogrodzie na wspólny piknik, stworzymy prace plastyczne, będziemy czytać utwory literackie, a na końcu w naszych ogrodzie posadzimy niezapominajki!

 

 

 

 

Comments are closed.