Home   aktualności   Kwiecień dla AUTYZMU

Kwiecień dla AUTYZMU

Learn

Kwiecień to Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu.

Świętuj go z nami: świeć, edukuj i wspieraj.

Każda z tych aktywności jest ważna i każda z nich poprawi jakość życia osób dotkniętych autyzmem.

ŚWIEĆ

2 kwietnia świeć na niebiesko i okaż solidarność z osobami z autyzmem. Dodasz im w ten sposób otuchy w codziennych zmaganiach ze światem, który widzą, słyszą i czują inaczej niż my.

EDUKUJ

  • 6 kwietnia dzieci z Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 „Pod Topolą” pojawią się w Raszynie, przyjmij od nich:
  1. ulotkę i podziel się informacjami z innymi
  2. znaczek/balon i przekaż dalej (innej znanej bądź nieznanej Ci osobie)
  • śledź naszą stronę internetową i weź udział w bezpłatnych warsztatach dotyczących autyzmu (pierwsze z nich już 9 kwietnia)

WSPIERAJ

  • przyjdź do naszego przedszkola na kiermasz ciasteczkowy, który ma na celu wspomóc finansowo Klubokawiarnię „Życie jest fajne” prowadzoną przez autystów
  • wspomóż jedną z fundacji działającą na rzecz autystów
  • zaznacz swój balon na mapie: wypełnij formularz na stronie www.polskananiebiesko.pl– każdy balon to 1 zł od firmy Westernacher Group na diagnozę autyzmu w całej Polsce

Autyzm jest tajemniczym zaburzeniem, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy z mówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe. Trudno jest nam nawet wyobrazić sobie, że sól jest kwaśna, śnieg parzy, a delikatne głaskanie powoduje silny ból. Ale tak właśnie może wyglądać świat osoby z autyzmem.

 

 

 

Comments are closed.