Home   aktualności   Wszystko Jasne

Wszystko Jasne

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Ukrytymi Niepełnosprawnościami im. Hansa Aspergera zrealizowało projekt Wszystko Jasne, który ma na celu pomoc rodzicom dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych – zapewnienie informacja na temat przysługujących dziecku praw.

Serdecznie polecamy zajrzeć do Informatora Wszystko Jasne, wydanego 30 grudnia 2017r. Wszystkie informacje w nim zawarte są aktualne pod względem prawnym i są zbiorem najcześciej zadawanych pytań dotyczących kształcenia specjalnego.

Więcej informacji o projekcie tutaj.

Informator-Wszystko-Jasne - zachęcamy do pobrania pliku!

Jednocześnie przypominamy o publikacji Wojewody Mazowieckiego skierowanej do rodziców dziecka, u którego stwierdzono ciężkie i nieodwracalne upośledzenie lub nieuleczalną chorobę oraz do opiekunów wychowujących dziecko z niepełnosprawnością.

Celem Mazowieckiego Informatora dla rodziców i opiekunów dziecka z niepełnosprawnością jest przekazanie rodzicom i opiekunom pełnej wiedzy o systemie wsparcia w zakresie specjalistycznej opieki medycznej, psychologicznej oraz społecznej. W publikacji zamieszczone zostały informacje dotyczące opieki, wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz zasad orzekania o niepełnosprawności. Poruszono również zakres pomocy socjalnej w postaci świadczeń, ulg i uprawnień zagwarantowanych przez państwo.

Więcej informacji ze strony Mazowieckiego Kuratorium Oświaty - tutaj,

Informator do pobrania - Mazowiecki_Informator_dla_Rodzicow_i_Opiekunow_Dziecka_z_Niepelnosprawnoscia__1_

 

Comments are closed.